SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 Lipca 2019

1. Dziś III niedziela miesiąca a więc taca inwestycyjna przeznaczona na prowadzone prace w kościele jak i w domu parafialnym.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Marię Magdalenę, we wtorek św. Brygidę, w środę św. Kingę, w czwartek św. Jakuba i Krzysztofa, w piątek św. Joachima i Annę, rodziców NMP.

3. Trwa okres letniego wypoczynku. Przypominamy że w miesiącu lipcu i sierpniu msza św. niedzielna o godz. 12.30 zmieniona jest na godz. 12.00.

4. Zbliża się czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Przypominamy, że przez nasze miasto i naszą wspólnotę parafialną przechodzić będą grupy pielgrzymkowe, które proszą o gościnę i nocleg:

– Pielgrzymka Gdańska 5 sierpnia o godzinie 18.00;

– Pielgrzymka Kaszubska 6 sierpnia o godzinie 18.00;

– Pielgrzymka Włocławska 7 sierpnia o godzinie 18.00;

1. czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej będziemy święcić pojazdy – samochody, motocykle, rowery a także błogosławić wszystkim podróżującym, aby mogli szczęśliwie dotrzeć do celu swojej podróży. Ofiary zbierane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na prowadzone prace w naszym kościele oraz na zakup pojazdów dla misjonarzy za które składamy staropolskie Bóg zapłać. Do poświęcenia ustawiamy się w kierunku ulicy Dąbskiej, kapłan będzie stał przed wejściem do kaplicy.

2. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Tygodnik Idziemy a w nim: „o telefonie zaufania, który ocalił niejedno życie”, „dlaczego warto iść na pielgrzymkę”, „co z Mszą Świętą podczas zagranicznych wycieczek”.

3. Wczorajszym nowożeńcom Mariuszowi i Annie Mroczkowskim składamy wielu łask Bożych na nowej drodze życia.

4. Planujemy pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu przez Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku, Skępe, Obory, Stoczek Warmiński w dniach 28, 29 i 30 sierpnia (środa, czwartek i piątek) koszt 420 zł. Zapisy jak najszybciej w zakrystii lub kancelarii.

5.   Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

SZCZĘŚĆ BOŻE