III Niedziela Wielkiego Postu

24.03.2019r

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, w przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne które będą trwały do środy włącznie. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie informacyjnej. Nauki wygłosi dla nas Ojciec Klaretyn Marek Matyszek- Misjonarz Miłosierdzia Bożego.

3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 17.00 i 18.00. Obecność obowiązkowa dla uczniów 0-V o godz. 17.00 natomiast uczniów klas VI-VII-VIII i III Gimnazjum zapraszamy na godz. 18.00 również obecność obowiązkowa.

4. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży i 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 16.30. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. W najnowszym wydaniu Tygodnika Idziemy: Jak chronić nasze dzieci? – o sposobach rozmawiania z dziećmi o sprawach trudnych i intymnych, Zawrócony z drogi – historia nawróconego lekarza z warszawskiej kliniki in vitro, Śpiew, wiara i rodzina – sylwetka znanej śpiewaczki operowej Krystyny Szostek-Radkowej.

6. Organizujemy pielgrzymkę w dniach 16, 17 i 18 maja (czwartek, piątek i sobota) śladami Świętego Jana Pawła II Częstochowa, Kraków Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Ludźmierz, Zakopane-Krzeptówki, Bachledówka. Koszt pielgrzymki 420 zł. Zapisy jak najszybciej w kancelarii lub zakrystii.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Michała Jakubowskiego lat 83 z ul. Narcyzowej. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian. Wieczny odpoczynek…

8. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

Szczęść Boże