11 lutego 2019r we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Odbyły się Diecezjalne Dni Chorego które miały miejsce w naszym Kościele Parafialnym.

Na początku młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych przygotowała program słowno-muzyczny wraz z Diakonią muzyczną Odnowy w Duchu Świętym “Góra Syjon”

Uroczystość była transmitowana przez Radio Maryja oraz Telewizje Trwam.Była to pierwsza Msza Święta w naszym kościele która była transmitowana na żywo w telewizji.Eucharystie Sprawował oraz Homilię wygłosił J.E Ks.Bp Wiesław Mering w której ukazał sens i znaczenie cierpienia w życiu człowieka.Ks Biskup przypomniał także,że „każda Msza św. jest dotknięciem Tego, który zwyciężył mękę, ból i śmierć przez swoje zmartwychwstanie”.

Po homilii Ksiądz Biskup wraz z prezbiterami udzielił chorym i starszym obecnym sakramentu namaszczenia chorych.
Na zakończenie nastąpił Akt osobistego Oddania się Matce Bożej

Po zakończonej Eucharystii Ks Proboszcz zaprosił wszystkich na gorącą grochówkę przygotowaną przez Kolskich Strażaków oraz na kawę i ciasto przygotowane przez naszych parafian

Diecezjalny Dzień Chorego 2019